Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
Testuj terazW dniu 10 czerwca 2024 r. odbyło się robocze spotkanie, w trakcie którego omówiono problemy gospodarki odpadami, w tym związanych z miejscami nielegalnego gromadzenia odpadów niebezpiecznych oraz możliwe rozwiązania na poziomie poszczególnych województw.
Jak podaje TVN24, 22 maja 2024 r. na obrzeżach warszawskiego Rembertowa zapaliła się duża hałda odpadów.
W majowy weekend 12 maja 2024 r. wybuchły pożary dwóch składowisk odpadów w Warszawie. Płonęło składowisko gabarytów w Wilanowie oraz sortownia śmieci i materiałów pobudowlanych na Siekierkach - podaje radio RDC.
W Siemianowicach Śląskich 10 maja 2024 r. w godzinach porannych doszło do pożaru nielegalnego składowiska odpadów niebezpiecznych o powierzchni ok. 5,5 tys. m2. Ministerstwo Klimatu i Środowiska było na bieżąco ze wszystkimi informacjami dotyczącymi pożaru.
W trakcie debaty „Opakowania a środowisko”, która odbyła się z udziałem wiceminister klimatu i środowiska Anity Sowińskiej, mówiono o kryzysie zanieczyszczania środowiska odpadami z opakowań i jego systemowym rozwiązaniom.
W dniu 30 kwietnia 2024 r. ogłoszono w Dzienniku Ustaw jednolity tekst rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych odpadów komunalnych. Co określa rozporządzenie?
W środę 25 kwietnia 2024 r. Parlament Europejski przyjął nowe przepisy, które sprawią, że opakowania staną się bardziej przyjazne dla środowiska i ograniczą ilość odpadów z opakowań w UE.
W odpowiedzi branży na apel skierowany do premiera Donalda Tuska o pilne wdrożenie niezbędnych zmian w przepisach regulujących system kaucyjny na opakowania po napojach, MKiŚ podkreśla, że również widzi potrzebę zmian.
W Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania w Krakowie rozpoczęło działalność Centrum Recyklingu Tworzyw Sztucznych. Nowa instalacja umożliwi przetworzenie aż 20 tysięcy ton worków foliowych rocznie.
Naczelna Izba Kontroli przeprowadziła kontrolę organów ochrony środowiska pod kątem wykonywania ich zadań wobec spalarni odpadów. Z kontroli wynika, że organy nie wywiązały się należycie z części zadań związanych z wydawaniem zezwoleń i pozwoleń na spalanie odpadów oraz nadzorem nad tą działalnością.