Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
Testuj terazDnia 3 lipca 2021 roku weszła w życie ustawa o zmianie ustawy - Prawo energetyczne oraz niektórych innych ustaw. Podpowiadamy, na jakie zmiany się przygotować i jak wpłyną one na branżę OZE w Polsce.
Trwa nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Energia Plus”. jakie konkretnie przedsięwzięcia mogą dostać wsparcie finansowe i w jakiej wysokości?
W czasie pandemii COVID-19 nie zmieniła się praca WIOŚ w zakresie przeprowadzanych kontroli planowych, inwestycyjnych i interwencyjnych. Zmiany nastąpiły jedynie w przypadku niektórych zasad funkcjonowania i przyjmowania petentów w urzędach.
Dopiero 1 styczna 2023 roku mają wejść w życie przepisy dotyczące rozszerzonej odpowiedzialności producentów (ROP). Wcześniej resort zapowiadał wprowadzenie tych przepisów na początku 2022. Skąd te opóźnienia?
Do 15 września 2021 gminy oraz związki międzygminne będą mogły składać wnioski o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. Do rozdysponowania jest 25 mln zł.
Marzy Ci się trawnik jak z katalogu ogrodniczego? Gęsty, soczyście zielony, miękki jak aksamit? Tajemnica perfekcyjnego trawnika tkwi w odpowiednim nawozie. Właściwie dobrany nawóz działa na trawę jak magiczny eliksir — pobudza, odżywia i daje energię do wzrostu. Jednak nie każdy nawóz działa jednakowo. Jak więc wybrać ten najlepszy nawóz do trawy?
Targi Ekotech to jedno z najważniejszych wydarzeń dla sektora komunalnego w Polsce, skupiające producentów nowoczesnych maszyn, technologii oraz usług związanych z gospodarowaniem odpadami. Od 8 do 10 kwietnia w Targach Kielce prezentowane będą najnowsze rozwiązania w zakresie segregacji, recyklingu oraz transportu odpadów, które odpowiadają na współczesne wyzwania środowiskowe i legislacyjne. Wydarzenie jest skierowane do samorządów, przedsiębiorców oraz specjalistów z branży, którzy poszukują efektywnych i zrównoważonych metod zarządzania odpadami.
Wiele osób patrzy na pracowników administracji przez pryzmat tego, że mają stabilną pracę przy biurku. Tymczasem natłok spraw, krótki czas na realizację zadań i kontakt z trudnymi petentami to spore obciążenie. Ciągłe dostosowywanie się do nowych regulacji prawnych, konieczność cyfryzacji dokumentów, presja sprawnego wykonywania obowiązków — to wszystko czynniki wywołujące zmęczenie i stres. Do tego dochodzi odpowiedzialność za decyzje administracyjne, często nierozerwalnie związane z życiem obywateli. Choć problemem wydawać mogłaby się monotonia godzin spędzanych przed komputerem czy stosem dokumentów, coraz wyraźniej widać, że praca w administracji może mocno wpływać na kondycję psychiczną i fizyczną. W praktyce chodzi już nie tylko o bóle kręgosłupa czy zmęczone oczy, lecz także o choroby wynikające z trybu życia prowadzonego przy takiej pracy, jak nadciśnienie, choroba wieńcowa, depresja czy cukrzyca. Warto zrozumieć, z jakimi wyzwaniami mierzą się urzędnicy, by móc dobrać rozwiązania podnoszące ich komfort i zapewniający bezpieczeństwo w kwestiach zdrowotnych.
Serdecznie zapraszamy do bezpłatnego udziału w Kongresie Miejskiej Zieleni, Wody i Powietrza, który odbędzie się 9 kwietnia 2025 roku w ramach XXV Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH w Targach Kielce.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór na dofinansowanie magazynów energii elektrycznej. W ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) przeznaczono na ten cel blisko 900 mln zł. Wnioski można składać od 17 lutego do 14 marca 2025 r.