Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczył ponad 80 mln zł na zakup 20 autobusów wodorowych w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM). Jest to pierwszy, pilotażowy etap upowszechniana w województwie śląskim wodoru jako paliwa dla komunikacji miejskiej i zarazem element wdrażania strategii bezemisyjnego transportu publicznego na terenie GZM.
Na początku października Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu mają uruchomić na Dolnym Śląsku trzeci pilotażowy projekt w ramach programu "Czyste powietrze".
Dnia 1 września 2021 roku wchodzi w życie ustawa o zmianie ustawy o rynku mocy oraz niektórych innych ustaw, która ma na celu m.in. wsparcie producentów energii elektrycznej w dostosowaniu do nowych norm emisji CO2 oraz rozwój i podtrzymanie instalacji istniejących.
30 sierpnia 2021 roku na stronie Krajowej bazy emisji gazów cieplarnianych udostępniona została wyszukiwarka mająca na celu pomóc użytkownikom systemu KOBIZE w identyfikacji substancji, z których rozliczają się oni raz w roku w zakresie opłat za korzystanie ze środowiska oraz raportów KOBIZE.
Termin zadeklarowania się o przystąpieniu do programu mija 15 września 2021 r., a możliwości skorzystania z finansowych zachęt, czyli zawarcia porozumienia lub aneksu do porozumienia w tym celu, upływa 30 września 2021 r.
Niektóre rodzaje instalacji, które nie wymagają pozwolenia do ich funkcjonowania, muszą być zgłoszone. Jak takie zgłoszenie powinno wyglądać? Przedstawiamy przykład zgłoszenia instalacji nie wymagającej pozwolenia na wprowadzanie gazów i pyłów do powietrza - zbiornika na olej napędowy (ON). Znajdziesz w nim wszystkie elementy, które musi posiadać tego typu pozwolenie, co pozwoli Ci na samodzielne przygotowanie takiego rodzaju dokumentu dla swojej firmy.