Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
Testuj terazMerytoryczne spotkania i konferencje poświęcone gospodarowaniu odpadów i ochronie środowiska, najnowsze rozwiązania branżowe, premiery produktowe, wyjątkowe jubileusze, specjalni goście oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami – te i mnóstwo innych niespodzianek czeka na gości 23. edycji Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH od 8 do 9 marca 2023 roku w Targach Kielce.
Ekologia, recykling, gospodarka komunalna i ochrona środowiska to główne obszary, które obejmują Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele samorządów, pracownicy administracji publicznej z wydziałów zajmujących się gospodarką komunalną oraz firmy związane z gospodarowaniem odpadami i ochroną środowiska.
Banki mają bardzo szeroką ofertę dla osób, które potrzebują gotówki. Kredyty gotówkowe i hipoteczne, karty kredytowe, pożyczki, a także limity odnawialne. Czym jest limit odnawialny, ile kosztuje i kto może go otrzymać? Oto wszystkie najważniejsze informacje!
Wiceminister klimatu i środowiska Małgorzata Golińska 14 grudnia 2022 r. wzięła udział w podpisaniu porozumienia w sprawie realizacji wybranych zadań z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021–2027.
Od 1 stycznia 2023 r. zaczyna obowiązywać zgodnie z Załącznikiem nr III do Rozporządzenia PE i Rady (UE) nr 517/2014 zakaz wprowadzania do obrotu w Unii Europejskiej „innych pianek” zawierających jako czynniki spieniające HFC o GWP 150 lub większym.
W Dzienniku Ustaw 14 grudnia 2022 r. ogłoszono Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z 7 grudnia 2022 r. w sprawie określenia wymagań oznakowania oraz wykonania dokumentacji fotograficznej indywidualnych cech zwierząt należących do inwazyjnych gatunków obcych.
Dnia 9 grudnia 2022 r. Parlament Europejski i Rada Unii Europejskiej osiągnęły wstępne porozumienie w sprawie przeglądu przepisów dotyczących baterii. Po formalnym zatwierdzeniu przez obie instytucje nowe przepisy wejdą bezpośrednio w życie. Dzięki temu baterie będą produktem bardziej zrównoważonym, wydajnym i trwałym.
Dnia 1 stycznia 2022 roku wejdzie w życie rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie sposobu informowania o rodzaju paliwa ciekłego wykorzystywanego do napędu pojazdu samochodowego oraz oznakowania miejsc tankowania pojazdu samochodowego takim paliwem.
Już możesz pobrać darmową aplikację Twój Asystent, która zawiera kalendarium ważnych wydarzeń, porady wideo, informator z aktualnościami z branży, porady prawne w formie pytań i odpowiedzi, których udzielają Eksperci na Portalu ochrony środowiska.
W dniu 27 października 2022 r. Parlament i Rada Unii Europejskiej osiągnęły wstępne porozumienie w sprawie zmienionych celów redukcji emisji CO2 dla nowych samochodów osobowych i lekkich samochodów dostawczych.