Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
Testuj terazNa inwestycje zaplanowane w ramach VI aktualizacji Krajowego programu oczyszczania ścieków komunalnych (VI AKPOŚK) przeznaczono prawie 30 mld zł ze środków krajowych i unijnych. Dzięki realizacji tych projektów ma się poprawić oczyszczanie ścieków komunalnych zarówno w aspekcie jakościowym, jak i ilościowym.
Właściciele rodzinnych ogrodów działkowych (ROD) otrzymają wsparcie unijne na zwiększanie terenów zieleni oraz działania ekologiczne ograniczające hałas i zanieczyszczenie powietrza oraz chroniące zwierzęta.
Szkolenie odbędzie się 12 maja 2022 r. Jego celem jest zapoznanie uczestników z najnowszymi zmianami prawnymi w zakresie czasu pracy kierowców oraz innych regulacji transportowych wynikających z aktualnej sytuacji epidemiologicznej oraz związanych z wojną na Ukrainie.
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo wodne oraz niektórych innych ustaw, który dostosowuje polskie prawo do dyrektywy Unii Europejskiej dotyczącej oczyszczania ścieków komunalnych.
21 kwietnia 2022 r. weszła w życie ustawa z 7 kwietnia 2022 r. o zmianie ustawy – Prawo wodne, dzięki której procedura tworzenia miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, będzie dużo krótsza.
Polska do dzisiaj nie wdrożyła przepisów dyrektywy nr 91/271/EWG. Zgodnie z wytycznymi tej dyrektywy wszystkie państwa członkowskie powinny doprowadzić do tego, aby aglomeracje miejskie odpowiednio odbierały i oczyszczały ścieki, eliminując lub ograniczając w ten sposób wszystkie niepożądane skutki, jakie się z nimi wiążą przy ich uwalnianiu do jednolitych części wód.
Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt ustawy zmieniającej przepisy m.in. Prawa wodnego i Prawa ochrony środowiska. Nowe przepisy mają usprawnić prowadzenie inwestycji w Polsce.
W wykazie prac Rady Ministrów pojawił się projekt uchwały w sprawie przyjęcia Programu przeciwdziałania niedoborowi wody na lata 2022-2027 z perspektywą do roku 2030. Jego główny cel to zwiększenie retencji wodnej w Polsce.
Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym webinarium "Nowe obowiązki dla pojazdów o dmc 2,5-3,5: terminy, zezwolenia, powołanie zarządzającego".
Fundacja Ziemia i Ludzie, we współpracy z partnerem zagranicznym Inland Norway University of Applied Sciences (INN), zadba o zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców wsi i pomoże rolnikom podejmować działania zapewniające żyzność gleby i produktywność ekosystemów rolniczych.