Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
Testuj terazPolska do dzisiaj nie wdrożyła przepisów dyrektywy nr 91/271/EWG. Zgodnie z wytycznymi tej dyrektywy wszystkie państwa członkowskie powinny doprowadzić do tego, aby aglomeracje miejskie odpowiednio odbierały i oczyszczały ścieki, eliminując lub ograniczając w ten sposób wszystkie niepożądane skutki, jakie się z nimi wiążą przy ich uwalnianiu do jednolitych części wód.
Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt ustawy zmieniającej przepisy m.in. Prawa wodnego i Prawa ochrony środowiska. Nowe przepisy mają usprawnić prowadzenie inwestycji w Polsce.
W wykazie prac Rady Ministrów pojawił się projekt uchwały w sprawie przyjęcia Programu przeciwdziałania niedoborowi wody na lata 2022-2027 z perspektywą do roku 2030. Jego główny cel to zwiększenie retencji wodnej w Polsce.
Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym webinarium "Nowe obowiązki dla pojazdów o dmc 2,5-3,5: terminy, zezwolenia, powołanie zarządzającego".
Fundacja Ziemia i Ludzie, we współpracy z partnerem zagranicznym Inland Norway University of Applied Sciences (INN), zadba o zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców wsi i pomoże rolnikom podejmować działania zapewniające żyzność gleby i produktywność ekosystemów rolniczych.
Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła kontrole, w których wyszło, że marszałkowie i starostowie nie zapewnili prawidłowego wykorzystania odpadów do rekultywacji gruntów. Nie sprawowali oni należytego nadzoru nad realizacją wydanych zezwoleń.
Dnia 4 lutego 2022 r. weszła w życie ustawa z dnia 13 stycznia 2022 r. o zmianie ustawy - Prawo wodne oraz niektórych innych ustaw. Co znalazło się w nowych przepisach?
Izba po zapoznaniu się z decyzją Komisji Europejskiej w sprawie wniesienia do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej sprawy przeciwko Polsce w związku z nieprzestrzeganiem dyrektywy dotyczącej oczyszczania ścieków komunalnych wyraziła swoje stanowisko w tej sprawie. Co w nim zawarto?
MI wydało oświadczenie w odpowiedzi na to, że Komisja Europejska zdecydowała 9 lutego o wniesieniu do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej sprawy przeciwko Polsce w związku z nieprzestrzeganiem dyrektywy dotyczącej oczyszczania ścieków komunalnych. Co się w nim znalazło?
Dnia 9 lutego KE podjęła decyzję o wniesieniu do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej sprawy przeciwko Polsce w związku z nieprzestrzeganiem dyrektywy dotyczącej oczyszczania ścieków komunalnych (dyrektywa 91/271/EWG). Otóż w naszym kraju braku oczyszczalni ścieków.