Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
Testuj terazJeśli nie zgadasz się z decyzją wydaną przez WIOŚ lub inny organ do tego upoważniony, możesz się odwołać. To gdzie złożyć odwołanie, będzie zależało od tego, kto wydał daną decyzję.
Organy administracji publicznej powinny przestrzegać przepisów dotyczących informowania, udzielania informacji czy podawania do publicznej wiadomości informacji przeznaczonych dla społeczeństwa. Jakie zatem masz prawo?
Producenci i importerzy substancji, których tonaż przekracza 1 Mg rocznie, zobowiązani są do rejestracji substancji w Europejskiej Agencji Chemikaliów (ECHA). Rejestracja odnosi się do substancji w ich postaci własnej, będących składnikiem mieszanin oraz substancji zawartych w niektórych rodzajach wyrobów.
Biuro do spraw Substancji Chemicznych i Europejska Agencja Chemikaliów to instytucje, które nadzorują wywiązywanie się z przepisów dotyczących postępowania z substancjami niebezpiecznymi. Jaka dokładnie jest ich rola?
Nie da się uniknąć uiszczania opłaty produktowej. Można jednak zmniejszyć jej wysokość. W tekście znajdziesz cztery podpowiedzi, jak to zrobić.
Wiele przedsiębiorstw prowadzi swoją działalność i często nie wie, że dana instalacja wymaga uzyskania zgłoszenia z uwagi na emisję gazów i pyłów do powietrza. Niestety często dowiadują się o tym dopiero podczas kontroli WIOŚ.
Jeżeli podczas kontroli WIOŚ stwierdził naruszenie lub przekroczenie względem obowiązujących przepisów bądź zapisów pozwoleń wydanych dla podmiotu, może wydać decyzję o ukaraniu przedsiębiorcy, tzw. karę biegnącą.
Dla zakładów wodociągowo-kanalizacyjnych koszt energii stanowi dużą część wartości usługi dostarczenia wody i odprowadzenia ścieków. I jeśli nie uda im się go obniżyć, to muszą go przerzucać na wszystkich klientów, w tym mieszkańców. Jak zakłady wodociągowo-kanalizacyjne mogą poszukiwać sposobu rozwiązań uniezależniających je od zewnętrznych dostawców?
Spłaty rat pożyczki z WFOŚiGW, wraz z należnymi odsetkami, planowanej do zaciągnięcia w związku z realizacją projektu UE, w części odpowiadającej wydatkom na wkład krajowy finansowany tymi zobowiązaniami, nie należy uwzględniać przy wyliczaniu relacji, o której mowa w art. 243 ustawy o finansach publicznych.
Wciąż trwają prace nad przepisami dotyczącymi rozszerzonej odpowiedzialności producentów (ROP). Jakie warianty ROP są przewidziane do wprowadzenia w Polsce?