Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
Testuj teraz31 sierpnia 2021 r. w weszło w życie rozporządzenie ministra klimatu i środowiska z 4 sierpnia 2021 r. w sprawie zmiany wielkości udziału ilościowego sumy energii elektrycznej wynikającej z umorzonych świadectw pochodzenia potwierdzających wytworzenie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii w 2022 r., które określa wielkości udziałów certyfikatów zielonych oraz błękitnych.
Dnia 1 września 2021 roku wchodzi w życie ustawa o zmianie ustawy o rynku mocy oraz niektórych innych ustaw, która ma na celu m.in. wsparcie producentów energii elektrycznej w dostosowaniu do nowych norm emisji CO2 oraz rozwój i podtrzymanie instalacji istniejących.
Trwają prace nad nowelizacją ustawy - Prawo energetyczne oraz ustawy o odnawialnych źródłach energii (UC74), która zakłada m.in. wdrożenie tzw. piaskownicy regulacyjnej. Na czym ona polega i jakie są jej założenia?
Komisja Europejska zatwierdziła polski program na wsparcie technologii produkcji morskiej energii wiatrowej. Wartość tego programu to 22,5 mld euro i będzie on realizowany do 2030 roku.
Dnia 3 lipca 2021 roku weszła w życie ustawa o zmianie ustawy - Prawo energetyczne oraz niektórych innych ustaw. Podpowiadamy, na jakie zmiany się przygotować i jak wpłyną one na branżę OZE w Polsce.
Epson, japoński producent sprzętu do obrazowania, od dekad we wszystkich swoich działaniach zwracał uwagę na ekologię i to, w jaki sposób produkty, które wytwarza, wpływają na środowisko. Geneza tego tkwi m.in. w Monozukuri - japońskim harmonijnym podejściu do pracy, jako elementu relacji ze światem. Można powiedzieć, że dbałość o stan środowiska naturalnego jest wdrukowana w DNA firmy, a dodatkowo rozwinięte zostało przez lata świadomego rozwoju z uwzględnieniem wpływu działań firmy na otoczenie.
Rolnicy polubili zakupy w sieci. Wiele osób wciąż ma jednak wątpliwości co do tego, czy takie rozwiązanie jest odpowiednie. Obawy są różne: możliwość natrafienia na nieuczciwego sprzedawcę, trefny towar, kłopoty ze zwrotem lub wymianą, brak profesjonalnej porady. Czy zakupy w internetowych sklepach rolniczych to rzeczywiście dobry pomysł, a może to jedynie modny trend? Wyjaśniamy.