Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
Testuj terazTrwają prace nad nowelizacją ustawy - Prawo energetyczne oraz ustawy o odnawialnych źródłach energii (UC74), która zakłada m.in. wdrożenie tzw. piaskownicy regulacyjnej. Na czym ona polega i jakie są jej założenia?
Komisja Europejska zatwierdziła polski program na wsparcie technologii produkcji morskiej energii wiatrowej. Wartość tego programu to 22,5 mld euro i będzie on realizowany do 2030 roku.
Dnia 3 lipca 2021 roku weszła w życie ustawa o zmianie ustawy - Prawo energetyczne oraz niektórych innych ustaw. Podpowiadamy, na jakie zmiany się przygotować i jak wpłyną one na branżę OZE w Polsce.
Mamy obecnie do czynienia nie tylko ze wzrostem świadomości ekologicznej wśród przedsiębiorców, ale także z koniecznością optymalizacji rosnących kosztów energetycznych i eksploatacyjnych. W tej sytuacji nowoczesne rozwiązania energetyczne stają się dla przedsiębiorstw niezbędne, i to niezależnie od ich wielkości czy branży, w której działają.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór na dofinansowanie magazynów energii elektrycznej. W ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) przeznaczono na ten cel blisko 900 mln zł. Wnioski można składać od 17 lutego do 14 marca 2025 r.
Epson, japoński producent sprzętu do obrazowania, od dekad we wszystkich swoich działaniach zwracał uwagę na ekologię i to, w jaki sposób produkty, które wytwarza, wpływają na środowisko. Geneza tego tkwi m.in. w Monozukuri - japońskim harmonijnym podejściu do pracy, jako elementu relacji ze światem. Można powiedzieć, że dbałość o stan środowiska naturalnego jest wdrukowana w DNA firmy, a dodatkowo rozwinięte zostało przez lata świadomego rozwoju z uwzględnieniem wpływu działań firmy na otoczenie.
Rolnicy polubili zakupy w sieci. Wiele osób wciąż ma jednak wątpliwości co do tego, czy takie rozwiązanie jest odpowiednie. Obawy są różne: możliwość natrafienia na nieuczciwego sprzedawcę, trefny towar, kłopoty ze zwrotem lub wymianą, brak profesjonalnej porady. Czy zakupy w internetowych sklepach rolniczych to rzeczywiście dobry pomysł, a może to jedynie modny trend? Wyjaśniamy.