SZKOLENIE: BDO BEZ TAJEMNIC – KOMPLEKSOWE WSPARCIE W OBSŁUDZE SYSTEMU Do końca zapisów pozostało . Nie przegap >>
TEMATYKA

Darmowy dostęp na 48h

Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.

Testuj teraz

Aktualności

Tematyka

Metoda obliczania dopuszczalnych poziomów pól elektromagnetycznych w środowisku doprecyzowana

10 czerwca 2022 r. wejdzie w życie rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie sposobów sprawdzania dotrzymania dopuszczalnych poziomów pól elektromagnetycznych w środowisku.

Ochrona powietrza i akustyka
30.05.2022

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach nie będzie potrzebna do przebudowy instalacji radiokomunikacyjnych

4 czerwca 2022 r. wejdzie w życie rozporządzenie Rady Ministrów z 5 maja 2022 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko. Jakie zmiany wprowadzi?

Procedury administracyjne
23.05.2022

Dodatek osłonowy a weryfikacja zgłoszenia do CEEB

W związku z wieloma pytaniami dotyczącymi weryfikacji zgłoszeń źródeł ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) przy rozpatrywaniu wniosków o podwyższony dodatek osłonowy w kontekście opinii Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało wyjaśnienia.

Ochrona powietrza i akustyka
23.05.2022

Wytyczne dotyczące infrastruktury sieci domowych – jest projekt rozporządzenia

Do konsultacji społecznych został skierowany projekt rozporządzenia ministra klimatu i środowiska w sprawie infrastruktury sieci domowej.

Energetyka
19.05.2022

Rząd przyjął nowelizację przepisów dotyczących ochrony powietrza

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo ochrony środowiska oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra klimatu i środowiska. Po wejściu w życie tych przepisów zmieni się m.in. definicja stref, w których dokonuje się oceny jakości powietrza.

Ochrona powietrza i akustyka
19.05.2022

Branża PV chce zerowy VAT na urządzenia do produkcji energii odnawialnej

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej – Polska PV wystosowało do rządzących apel o uproszczenie formalności i przepisów dotyczących instalacji fotowoltaicznych w Polsce. Branża chce m.in. wprowadzenia zerowego podatku VAT na urządzenia do produkcji OZE.

Energetyka
18.05.2022

Nowe przepisy dotyczące transgranicznej infrastruktury energetycznej

Rada Europejska przyjęła dziś zmienione rozporządzenie o transeuropejskich sieciach energetycznych (TEN-E). Nowe przepisy zakończą m.in. wspieranie nowych projektów dotyczących gazu i ropy oraz wprowadzą dla wszystkich projektów obowiązkowe kryteria zrównoważoności. Uproszczą i przyspieszą procedury wydawania pozwoleń i zezwoleń.

Energetyka
18.05.2022

30 czerwca 2022 wygasają stare uchwały dotyczące opłat za śmieci

Z końcem czerwca 2022 r. wygasają wszystkie uchwały dotyczące stawek za pojemniki lub worki podjęte przed 1 stycznia 2022 r. , czyli przed wejściem w życie ustawą z 11 sierpnia 2021 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, ustawy - Prawo ochrony środowiska oraz ustawy o odpadach.

Odpady i BDO
17.05.2022

Sejm uchwalił nowelizację Prawa ochrony środowiska – dobre wiadomości dla wytwórców OZE

Zgodnie z zapisami art. 184 ustawy o odnawialnych źródłach energii, wytwórcy energii z OZE zobligowani są do wprowadzenia wytworzonej energii do sieci energetycznej do 30 czerwca 2022 r. Uchwalona w zeszłym tygodniu przez Sejm nowelizacja ustawy Prawo ochrony środowiska, wprowadziła jednak zmiany w tej kwestii.

Energetyka
17.05.2022

Surowsze limity emisji CO2 dla samochodów osobowych i dostawczych

Europosłowie chcą wprowadzić surowsze limity emisji CO2 dla samochodów osobowych i dostawczych, by w ten sposób osiągnąć zerową emisję na drogach do 2035 roku.

Ochrona powietrza i akustyka
17.05.2022