Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
Testuj terazW Rządowym Centrum Legislacji 2 stycznia 2023 r. opublikowano nowy projekt ustawy o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz niektórych innych ustaw. To druga wersja projektu, która uwzględnia część uwag zgłoszonych w trakcie sierpniowych konsultacji publicznych.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w obecnym roku planuje wydać ok. 11,8 mld zł ze środków własnych na projekty środowiskowe. Jakie to będą projekty?
W Dzienniku Ustaw 4 stycznia 2023 r. opublikowano Obwieszczenie Ministra Klimatu i Środowiska z 18 listopada 2022 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie stosowania komunalnych osadów ściekowych.
Operator systemu elektroenergetycznego ma obowiązek przedstawić Prezesowi URE informacje o ilościach energii elektrycznej wytworzonej w instalacjach OZE przyłączonych do jego sieci i wprowadzonej do systemu elektroenergetycznego.
Do Rządowego Centrum Legislacji 3 stycznia 2023 r. trafił kolejny projekt rozporządzenia w sprawie aktualnego wzoru wniosku o wypłatę dodatku elektrycznego w podwyższonej wysokości 1500 zł.
Do końca kwietnia 2023 roku wójt, burmistrz lub prezydent miasta musi przekazać właściwemu wojewódzkiemu inspektorowi ochrony środowiska i właściwemu dyrektorowi regionalnego zarządu gospodarki wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, sprawozdanie dotyczące gospodarowania nieczystościami ciekłymi za poprzedni rok kalendarzowy.
Dnia 2 stycznia 2023 r. w Dzienniku Ustaw opublikowano Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z 9 grudnia 2022 r. w sprawie funkcjonowania Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami.
Resort klimatu i środowiska przedłożył projekt z 27 grudnia 2022 r. rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną. Obecnie jest on opiniowany.
Wraz z początkiem nowego roku przypominamy, że Tarcza Solidarnościowa, zaproponowana przez rząd, zakłada, że ceny energii w 2023 roku będą zamrożone na poziomie z ubiegłego roku. Jakie to będą limity?
Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaprasza do udziału w konsultacjach dokumentu „Wniosek – Rozporządzenie Rady ws. ustanowienia mechanizmu korekty rynku w celu ochrony obywateli i gospodarki przed nadmiernie wysokimi cenami”.