Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
Testuj terazOd 24 czerwca 2022 r. przywóz okazów zwierząt gatunków zagrożonych wyginięciem (CITES) z Ukrainy do Polski, będzie się odbywać na zasadach ogólnych. Przestaje obowiązywać skrócona procedura wprowadzona 2 marca 2022 r.
4 czerwca 2022 r. wejdzie w życie rozporządzenie Rady Ministrów z 5 maja 2022 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko. Jakie zmiany wprowadzi?
Właściciele rodzinnych ogrodów działkowych (ROD) otrzymają wsparcie unijne na zwiększanie terenów zieleni oraz działania ekologiczne ograniczające hałas i zanieczyszczenie powietrza oraz chroniące zwierzęta.
Szkolenie odbędzie się 12 maja 2022 r. Jego celem jest zapoznanie uczestników z najnowszymi zmianami prawnymi w zakresie czasu pracy kierowców oraz innych regulacji transportowych wynikających z aktualnej sytuacji epidemiologicznej oraz związanych z wojną na Ukrainie.
1 maja 2022 r. wejdzie nowe rozporządzenie REACH. Do załącznika XIV tego rozporządzenia dodano kolejne substancje, na wprowadzanie których potrzebne jest stosowne zezwolenie.
Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie przyjęcia strategii i polityki w zakresie rozwoju bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej Rzeczypospolitej Polskiej.
Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt ustawy zmieniającej przepisy m.in. Prawa wodnego i Prawa ochrony środowiska. Nowe przepisy mają usprawnić prowadzenie inwestycji w Polsce.
Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt rozporządzenia, w którym proponuje obniżenie obowiązku Odnawialnych Źródeł Energii w 2023 roku dla zielonych certyfikatów z 18,5 proc. do 10 proc.
Projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko z 27 grudnia 2021 r. ma na celu zwiększyć dostęp do sieci 5G oraz jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo korzystania z niej. Czy może to być niekorzystne dla środowiska?
Polska jest zobowiązana dyrektywą delegowaną do tego, by wprowadzić wyłączenie w zakresie ograniczonego stosowania rtęci w elektrycznych złączach obrotowych w wyrobach medycznych do wewnątrznaczyniowego obrazowania ultrasonograficznego.