Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
Testuj terazZ artykułu dowiesz się, czy można dowolnie zmieniać ilość przetwarzanych odpadów w zezwoleniu
Z artykułu dowiesz się jak zaklasyfikować odpady z autoklawu i gdzie szukać pomocy przy prawidłowej weryfikacji tej kwestii.
Eksperci uważają, że ustawa o odpadach zawiera luki prawne dotyczące zezwoleń na mobilne przetwarzanie odpadów, ponieważ na etapie wnioskowania trudno zdefiniować, gdzie urządzenie do przetwarzania będzie eksploatowane. Jak z tego wybrnąć?
Z artykuł dowiesz się:
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Wymagania w tym zakresie zostały określone w ustawie o odpadach. Art. 42 ust. 4b ustawy o odpadach wskazuje, że do wniosku o zezwolenie na przetwarzanie odpadów trzeba dołączyć operat przeciwpożarowy, zawierający warunki ochrony przeciwpożarowej instalacji, obiektu lub jego części lub innego miejsca magazynowania odpadów, uzgodnione z komendantem powiatowym (miejskim) Państwowej Straży Pożarnej, wykonany przez:
Z artykułu dowiesz się:
Znowelizowana ustawa wprowadziła nowy warunek dla uznania przedmiotu lub substancji za produkt uboczny. Zgodnie z nowymi przepisami przedmiot lub substancja będą spełniały szczegółowe warunki uznania danego przedmiotu lub danej substancji za produkt uboczny, jeżeli zostały one określone w przepisach prawa Unii Europejskiej albo w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 6.
Z tego artykułu dowiesz się:
W ust. 2 art. 42 ustawy o odpadach przedstawiono informacje, które wniosek o wydanie pozwolenia na przetwarzanie odpadów powinien zawierać. Jednym z jego podpunktów jest szczegółowy opis metod przetwarzania odpadów, w tym wskazanie procesu przetwarzania zgodnie z załącznikami nr 1 i 2 ustawy o odpadach, oraz opis procesu technologicznego z podaniem rocznej mocy przerobowej instalacji lub urządzenia.