Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
Testuj terazKolejna pula środków w wysokości ok. 400 mln zł trafiła do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który przekazał te pieniądze do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej. To zapewnia realizację i bezpieczeństwo bieżących oraz ostatnich zaległych wypłat, zarówno dla beneficjentów „Czystego Powietrza”, jak i wykonawców działających w ramach prefinansowania 2. i 3. części programu.
W pierwszym tygodniu stycznia 2024 roku Ministerstwo Klimatu i Środowiska otrzymało z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska informacje o zaległościach wypłat dotacji z programu Czyste Powietrze. W drugiej połowie poprzedniego roku przyjmowano do realizacji wnioski, nie mając na nie pokrycia finansowego.
W związku z niepokojącymi działaniami związanymi ze sprzedażą oraz dofinansowywaniem w ramach programu „Czyste Powietrze” pomp ciepła, które w rzeczywistości nie spełniają deklarowanych w karcie produktu i etykiecie energetycznej parametrów, NFOŚiGW wypracował dodatkowe wymogi, które zaczną obowiązywać 1 kwietnia 2024 r.
Z artykułu dowiesz się:
od czego zależy wysokość dotacji z programu Czyste Powietrze
czy można objąć dotacją więcej niż jedno urządzenie grzewcze