SZKOLENIE: BDO BEZ TAJEMNIC – KOMPLEKSOWE WSPARCIE W OBSŁUDZE SYSTEMU (edycja II) Do końca zapisów pozostało . Nie przegap >>

Darmowy dostęp na 48h

Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.

Testuj teraz

energia

Polityka klimatyczna UE– wymagania, cele, obowiązki, rewizje detektyw

Państwa członkowskie UE mają wskazane cele emisji gazów cieplarnianych na lata 2021–2030. Niestety obecnie sama produkcja i zużycie energii odpowiadają za ok. 70-75% emisji gazów cieplarnianych w UE. Polityka klimatyczna UE ma celu transformację ciepłownictwa i energetyki poprzez dostosowanie tych branż do wymagań klimatycznych. W tym artykule omówimy akty prawne oraz programy i działania, które mają tym wymaganiom sprostać.

Z artykułu dowiesz się:

  • jak UE chce zmniejszyć emisję CO2
  • jakie wyzwania stoją przed przedsiębiorcami
  • do jakich przepisów trzeba się dostosować

31 sierpnia 2022 r. mija termin na złożenie Prezesowi URE oświadczenia OZE

Do 31 sierpnia odbiorcy przemysłowi mają obowiązek złożenia Prezesowi URE informacji i oświadczenia niezłożenie oświadczenia skutkuje wykreśleniem z wykazu odbiorców przemysłowych (z zakazem ponownego wpisu przez okres 5 lat).

Gdzie złożyć wniosek o dodatek osłonowy – lista punktów kontaktowych

Osoby, które nie złożyły wniosku o dodatek osłonowy w pierwszym terminie, nadal mogą to zrobić. Mają na to czas do 31 października. Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało listę punktów w całej Polsce, do których można złożyć wniosek.

Koszty farmy wiatrowej bez podatkowego limitu

Budowa urządzeń wytwarzających energię elektryczną służy interesowi publicznemu, więc podmiot realizujący taką inwestycję nie musi stosować limitu kosztów finansowania dłużnego – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku.

Z artykułu dowiesz się, czy zdaniem sądu, realizując inwestycje z zakresu energetyki, możesz odliczyć od przychodu koszty ich finansowania.