Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
Testuj terazEkologia, recykling, gospodarka komunalna i ochrona środowiska to główne obszary, które obejmują Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele samorządów, pracownicy administracji publicznej z wydziałów zajmujących się gospodarką komunalną oraz firmy związane z gospodarowaniem odpadami i ochroną środowiska.
Banki mają bardzo szeroką ofertę dla osób, które potrzebują gotówki. Kredyty gotówkowe i hipoteczne, karty kredytowe, pożyczki, a także limity odnawialne. Czym jest limit odnawialny, ile kosztuje i kto może go otrzymać? Oto wszystkie najważniejsze informacje!
Do podpisu Prezydenta trafiła ustawa o zmianie ustawy o paszach oraz ustawy o odpadach, która rozszerza katalog podmiotów, które są zwolnione z obowiązku bezwzględnego posiadania zezwolenia na zbieranie odpadów.
Już możesz pobrać darmową aplikację Twój Asystent, która zawiera kalendarium ważnych wydarzeń, porady wideo, informator z aktualnościami z branży, porady prawne w formie pytań i odpowiedzi, których udzielają Eksperci na Portalu ochrony środowiska.
W 2023 roku mają wejść w życie znowelizowane przepisy holenderskiej ustawy o transporcie drogowym. Co to oznacza dla przewoźników transportujących odpady?
Do 20 października, można było wnosić uwagi do projektu rozporządzenia w sprawie funkcjonowania BDO, który ma dostosować zakres dostępu do BDO jednostek administracji publicznej.
18 października 2022 r. weszły w życie przepisy, które mają rozwiązać odwieczny problem z oszacowaniem, na ile miesięcy przed końcem ważności pozwolenia na wytwarzanie odpadów oraz zezwolenia na zbieranie i/lub przetwarzanie odpadów, złożyć wniosek o wydanie kolejnego. Teraz wystarczy to zrobić na 3 miesiące przed końcem obowiązywania dotychczasowej decyzji, by uniknąć kary.
Dnia 21 października 2021 r. Minister klimatu i środowiska podpisał rozporządzenie w sprawie określenia szczegółowych kryteriów stosowania warunków utraty statusu odpadów dla odpadów destruktu asfaltowego.
Potrzeba zapewnienia stabilnych dostaw energii elektrycznej do odbiorców po akceptowalnych cenach to główny cel zmian wprowadzonych w rozporządzeniu w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego.
Prezydent RP podpisał ustawę z 17 listopada 2021 r. o zmianie ustawy o odpadach oraz innych ustaw (dalej: ustawa). Tym razem celem ustawodawcy było wprowadzenie mechanizmów ograniczania ilości odpadów oraz wskazanie wytycznych do rozszerzonej odpowiedzialności producenta. Nowe przepisy wchodzą w życie od 1 stycznia 2022 roku.