Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
Testuj terazW przyjętej przez Sejm ustawie o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw znalazł się zapis o zniesieniu norm jakościowych dla paliw stałych na okres 2 lat. Czy to oznacza, że Polacy będą mogli palić wszystkim?
Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłasza nabór wniosków konkursowych do X edycji programu „GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii”. Liczba zgłoszeń jest ograniczona.
Operatorzy systemów dystrybucyjnych muszą do 15 września przekazać URE informacje dotyczące działających na ich terenie w okresie od 1 stycznia do 31 sierpnia 2022 r. sprzedawców energii o największym wolumenie sprzedaży odbiorcom końcowym przyłączonym do sieci dystrybucyjnej.
Definicja gospodarstwa domowego, zawarta w ustawie o dodatku węglowym, daje wiele możliwości żeby wprowadzić urzędników w błąd. Polacy, przez luki w przepisach, wyłudzają kilkakrotnie więcej pieniędzy z dodatku węglowego, niż im się należy.
Sejm przyjął ustawę o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw. Przepisy mają na celu ograniczenie wzrostu cen ciepła i kosztów podgrzania ciepłej wody dla gospodarstw domowych i instytucji użyteczności publicznej poprzez wprowadzenie rekompensat do średnich cen wytwarzania ciepła.
W dniu 11 sierpnia 2022 r. wszedł w życie przepis zmieniający ustawę z 12 czerwca 2015 r. o systemie handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych. Co niesie za sobą ta zmiana?
Dnia 23 sierpnia 2022 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw. Chodzi o ograniczenie wzrostu cen ciepła i kosztów podgrzania ciepłej wody dla gospodarstw domowych i instytucji użyteczności publicznej poprzez wprowadzenie rekompensat do średnich cen wytwarzania ciepła.
W piątek 19 sierpnia 2022 r. w wykazie prac legislacyjnych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pojawiła się zapowiedź nowelizacji ustawy akcyzowej. Wynika z niej m.in, że będą uproszczenia w ewidencji OZE dla samorządów oraz brak akcyzy na auta hybrydowe do 2029 roku.
Rada Ministrów 16 sierpnia 2022 r. przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie obiektów energetyki jądrowej oraz inwestycji towarzyszących oraz niektórych innych ustaw. Co w nim zawarto?
Gospodarstwa domowe, których głównym źródłem ogrzewania jest węgiel lub paliwa węglopochodne zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego, mogą już składać wnioski o rządowe wsparcie w wysokości 3 000 złotych.