Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
Testuj terazRozporządzenie w sprawie maksymalnych ilości i wartości energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, które mogą zostać sprzedane w drodze aukcji w poszczególnych następujących po sobie latach kalendarzowych 2022–2027 zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw weszło w życie 13 października 2022 r.
Dnia 12 października 2022 r. pojawił się projekt rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie wzoru wniosku o wypłatę dodatku elektrycznego. Przypominamy, jak się ubiegać o dodatek.
Dnia 11 października 2022 r. wpłynął projekt rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska zmieniającego rozporządzenie w sprawie wzoru wniosku o wypłatę dodatku dla niektórych podmiotów niebędących gospodarstwami domowymi z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła. Na czym polegają zmiany?
W dniu 8 października 2022 r. Minister Klimatu i Środowiska przekazał do konsultacji publicznych projekt ustawy o zmianie ustawy o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w zakresie sieci przesyłowych oraz niektórych innych ustaw.
Projekt ustawy z dnia 4 października 2022 r. o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku wpłynął do Rządowego Centrum Legislacji w poniedziałek 10 października. Jakie zmiany przewiduje?
W dniu 11 października 2022 r. upływa termin na złożenie przez spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe oraz podmioty wrażliwe oświadczenia do sprzedawców ciepła o spełnieniu warunków pozwalających na uznanie ich za odbiorców, dla których stosuje się średnią cenę wytwarzania ciepła z rekompensatą.
Na etapie konsultacji projekt zmieniający rozporządzenie w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach. Zgodnie z jego treścią pojazdy przewożące węgiel (koks, brykiet i pellet) nie będą objęte z weekendowym zakazem ruchu.
W dniu 6 października 2022 r. do RCL wpłynęło rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie udzielania pomocy publicznej na inwestycje w źródła ciepła (chłodu) w systemach ciepłowniczych w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.
W dniu 7 października 2022 r. Sejm przyjął ustawę przewidującą zamrożenie cen energii elektrycznej w 2023 roku w ramach tzw. Tarczy Solidarnościowej. Dzięki temu nie będzie wzrostu kosztów energii dla większości Polaków.
W dniu 5 października 2022 r. wpłynął projekt rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie sposobu prowadzenia rozliczeń oraz bilansowania systemu przesyłowego gazowego w okresie uruchomienia zapasów obowiązkowych gazu ziemnego oraz w okresie wprowadzenia ograniczeń w poborze gazu ziemnego. Jakie są jego założenia?