Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
Testuj terazObecnie trwają prace legislacyjne nad zmianą ustaw kluczowych dla procesu wprowadzania niektórych produktów do obrotu oraz ich dystrybucji w jednostkach handlowych. Każdy projekt ma wdrażać inne założenia i wymagania unijne i każdemu z nich nadano inny skrót w celu łatwiejszej identyfikacji.
Rząd chce ułatwić samorządom dystrybucję węgla na potrzeby mieszkańców. Dzięki rządowemu wsparciu cena węgla sprzedawanego przez samorządy będzie bardzo atrakcyjna. Ile za węgiel zapłacą Polacy?
Dnia 14 października 2022 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku.
Dnia 14 października 2022 r. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o ochronie odbiorców energii elektrycznej. Nowe przepisy przełożą się na brak wzrostu kosztów energii dla większości polskich rodzin. Przypominamy założenia ustawy.
Rozporządzenie w sprawie maksymalnych ilości i wartości energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, które mogą zostać sprzedane w drodze aukcji w poszczególnych następujących po sobie latach kalendarzowych 2022–2027 zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw weszło w życie 13 października 2022 r.
Dnia 12 października 2022 r. pojawił się projekt rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie wzoru wniosku o wypłatę dodatku elektrycznego. Przypominamy, jak się ubiegać o dodatek.
Dnia 11 października 2022 r. wpłynął projekt rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska zmieniającego rozporządzenie w sprawie wzoru wniosku o wypłatę dodatku dla niektórych podmiotów niebędących gospodarstwami domowymi z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła. Na czym polegają zmiany?
Obecnie prowadzone są prace nad stanowiskiem Rządu RP do opublikowanego 8 września 2022 r. dokumentu „Komunikat Komisji do Parlamentu Europejskiego, Rady, Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego i Komitetu Regionów: Przegląd wdrażania polityki ochrony środowiska w 2022 r. Odwrócenie tendencji dzięki przestrzeganiu prawa ochrony środowiska COM(2022) 438”.
W dniu 8 października 2022 r. Minister Klimatu i Środowiska przekazał do konsultacji publicznych projekt ustawy o zmianie ustawy o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w zakresie sieci przesyłowych oraz niektórych innych ustaw.
Dnia 21 października 2021 r. Minister klimatu i środowiska podpisał rozporządzenie w sprawie określenia szczegółowych kryteriów stosowania warunków utraty statusu odpadów dla odpadów destruktu asfaltowego.