Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
Testuj terazW Dzienniku Ustaw 21 października 2022 r. ogłoszono Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z 7 października 2022 r. w sprawie szczegółowych wymagań technicznych dla stacji wodoru.
Dnia 27 października 2022 r. w Dzienniku Ustaw ogłoszono Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z 24 października 2022 r. w sprawie wartości referencyjnych dla nowych i znacznie zmodernizowanych jednostek kogeneracji w roku 2023.
Od dziś obowiązuje nowe rozporządzenie Ministerstwa Klimatu i Środowiska, które zakłada, żeby do 30 kwietnia 2023 r. odstąpić od stosowania wymagań jakości dla paliw stałych. Jakie ma to skutki?
Izba Gospodarcza oraz Związek Miast Polskich zorganizowały debatę pod tytułem „Kryzys ekonomiczny w branży wodociągowo-kanalizacyjnej zagrożeniem ciągłości i jakości dostaw wody pitnej – przyczyny, środki zaradcze”. W odpowiedzi na to komisje senackie 24 października 2022 r. przyjęły stanowisko w sprawie sytuacji w zakresie zaopatrzenia ludności w wodę i odprowadzania ścieków na tle przestrzegania przepisów ustawowych.
Ponad 12 lat temu Polska uchwaliła Program krajowy dotyczący całkowitego wycofania azbestu. Do tej pory usunięto zaledwie niecałe 17% z ok. 8,5 mln ton zinwentaryzowanych wyrobów azbestowych. Co spowodowało taki stan rzeczy?
Komisyjny projekt ustawy o zmianie ustaw w celu likwidowania zbędnych barier administracyjnych i prawnych nadal czeka w Sejmie. Ostatnio dodano do niego autopoprawkę, której nie dokończono czytać. Projekt m.in. zmienia także ustawę o odpadach. Co się zmieni?
W 2023 roku mają wejść w życie znowelizowane przepisy holenderskiej ustawy o transporcie drogowym. Co to oznacza dla przewoźników transportujących odpady?
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił 24 października 2022 r. nabór wniosków w ramach programu priorytetowego „Przemysł dla transformacji – zwiększenie potencjału przedsiębiorstw do produkcji rozwiązań zero i niskoemisyjnych”.
Komisyjny projekt ustawy o zmianie ustaw w celu likwidowania zbędnych barier administracyjnych i prawnych nadal czeka w Sejmie. Ostatnio dodano do niego autopoprawkę, której nie dokończono czytać. Projekt m.in. zmienia ustawę o ochronie przyrody. Jakie to będą zmiany?
W głosowaniu, które miało miejsce 20 października 2022 r., posłowie poparli projekt ustawy o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku.