Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
Testuj terazKarta odpadu została omówiona na przykładzie opakowania po butli stalowej po gazie propan - butan.
Karta odpadu została omówiona na przykładzie skalpeli.
Narzędzia chirurgiczne są zwykle wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Niektóre narzędzia posiadają też ostrza wykonane ze stali węglowej. Możliwe jest również zastosowanie innych materiałów, jednak ważne jest, by były trwałe, precyzyjne i łatwe do dezynfekcji przed każdym użyciem.
Przedstawiamy karty odpadu omówione na przykładzie cyny oraz aluminium.
Różnorodne metale znajdują niezwykle szerokie zastosowanie zarówno w przemyśle, jak i w codziennym życiu.
Agrochemikalia to takie środki jak pestycydy, herbicydy czy nawozy, używane do zarządzania ekosystemami w rolnictwie. Są używane do ochrony roślin przed szkodnikami, chwastami i do nawożenia gleby.
Karta odpadu została omówiona na przykładzie farby ftalowej do drewna i metalu. Farba jest pigmentowaną ciekłą, upłynnioną lub stałą substancją, która po zastosowaniu na podłożu cienką warstwą przekształca się w powierzchniowy film. Jest najczęściej używana do ochrony, koloryzacji lub zapewnienia tekstury.
Ten odpad jest omówiony na przykładzie drożdży. Są to jednokomórkowe organizmy, wykorzystywane szeroko w przemyśle gorzelniczym oraz piekarniczym.
Karta odpadu o kodzie 01 04 12 odnosi się do odpadów powstających przy płukaniu i oczyszczaniu kopalin, inne niż wymienione w kodach 01 04 07 i 01 04 11. Jest to odpad inny niż niebezpieczny, składający się głównie z utworów czwartorzędowych, takich jak piaski, żwiry i gliny, które powstają w procesie poszukiwania i wydobycia złóż kopalin.
Karta opisana jest na przykładzie konserwantu NaCl (chlorek sodu). Chlorek sodu jest powszechnie stosowany jako składnik soli kuchennej i innych produktów spożywczych. Jest również wykorzystywany w konserwacji ryb poprzez solenie.
Karta odpadu 02 02 80* dotyczy odpadowej tkanki zwierzęcej, która wykazuje właściwości niebezpieczne - w tym wirusa świńskiej grypy. Do odpadowej tkanki zwierzęcej można zaliczyć różne części i pozostałości po zwierzętach, takie jak skóra, kopyta, krew, pióra, ośrodki zwierzęce, tusze, łapki, racice, jelita, treść przewodu pokarmowego itp.
Karta odpadu opisana jest na przykładzie miedzi. Miedź jest miękkim metalem o właściwościach kowalnych i ciągliwych, charakteryzującym się czerwonawym odcieniem. Posiada wysoką temperaturę topnienia wynoszącą 1063,45°C oraz temperaturę wrzenia równą 2567°C, a jej gęstość wynosi 8,92 g/cm3. Jest jednym z najlepszych przewodników ciepła i elektryczności spośród wszystkich pierwiastków, ustępując jedynie srebru.