Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
Testuj terazKarta odpadu jest opisana na przykładzie cynku zanieczyszczonego benzyną.
Karta odpadu przedstawiona jest na przykładzie formy gipsowej. Siarczan wapnia dwuwodny jest powszechnie występującym minerałem i składnikiem naturalnego gipsu. Ma wiele za-stosowań w różnych dziedzinach, takich jak medycyna, budownictwo, przemysł spożywczy i inne.
Są to odpady takie jak styropian, wełna mineralna czy płyty poliuretanowe powstają w trakcie prac budowlanych i remontowych, a także podczas demontażu budynków.
Są to odpady z diagnozowania, leczenia oraz profilaktyki weterynaryjnej zwierząt, powstające zarówno w gabinetach weterynaryjnych jak i np. fermach tuczu trzody chlewnej, fermach drobiarskich itp. Zazwyczaj stanowią pozostałości leków oraz leki przeterminowane.
Metaliczna rtęć znajduje szerokie zastosowanie, między innymi w wypełnianiu przyrządów fizycznych, takich jak termometry, barometry, prostowniki oraz pompy dyfuzyjne. Jest również wykorzystywana do produkcji lamp jarzeniowych, a elektrody rtęciowe mają zastosowanie w elektrochemii.
Jest to odpad z eksploatacji maszyn wykorzystywanych do obróbki metali. Stanowią go emulsje i roztwory z maszyn, które wymagają chłodzenia i smarowania podczas pracy.
Karta odpadu jest opisana na przykładzie mieszanki odpadów zużytych i uszkodzonych form kokilowych z grafitu zanieczyszczonych aluminium. Formy kokilowe z grafitu są wykonane z wysokiej jakości grafitu przemysłowego, który jest czystą formą węgla.
Karta odpadu jest opisana na przykładzie cukru. Cukry dzieli się ze względu na zawartość sacharozy na cukry białe oraz surowe. W temperaturze pokojowej sacharoza jest bezbarwnym, krystalicznym ciałem stałym. Jest nietoksyczna, ma słodki smak i bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie.
Karta odpadu jest opisana na przykładzie torfu. Popiół z torfu może być wykorzystywany jako surowiec, dodatek w budownictwie i przemyśle materiałów budowlanych lub na przykład jako materiał do budowy dróg. Popiół lotny z torfu może być wykorzystywany do zastępowania najdrobniejszego materiału kruszywa lub części cementu. Może on być również wykorzystywany do oczyszczania ścieków.
Wodorotlenek amonu, znany również jako amoniak lub hydroksyloamina. Wodorotlenek amonu można otrzymać na różne sposoby, jednak najczęściej stosowaną metodą jest redukcja azotanu amonu (V) za pomocą reduktora, takiego jak cynk.