Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
Testuj terazKwas siarkowy (VI) to jeden z najmocniejszych kwasów mineralnych, który jest ciężką, oleistą i bezbarwną cieczą o silnych właściwościach higroskopijnych.
Odpady o kodzie 19 12 02 - Metale żelazne to odpady z mechanicznej obróbki odpadów, np. obróbki ręcznej, sortowania, zgniatania, granulowania. Najczęściej spotykana postać to np.: metalowe elementy w postaci prętów, kątowników, teowników itp. z obróbki odpadów, elementy metalowe wysortowane z odpadów itp.
Karta odpadu 15 02 03 - Sorbenty, materiały filtracyjne, tkaniny do wycierania... opisana jest na przykładzie odzieży roboczej.
Karta odpadu 19 08 09 - Tłuszcze i mieszaniny olejów z separacji olej/woda zawierające wyłącznie oleje jadalne i tłuszcze opisana jest na przykładzie oleju słonecznikowego.
Tworzywa sztuczne składają się z polimerów syntetycznych otrzymywanych z produktów chemicznej przeróbki: węgla, ropy naftowej, gazu ziemnego lub zmodyfikowanych polimerów naturalnych.
Karta odpadu jest opisana na przykładzie cynku zanieczyszczonego benzyną.
Karta odpadu przedstawiona jest na przykładzie formy gipsowej. Siarczan wapnia dwuwodny jest powszechnie występującym minerałem i składnikiem naturalnego gipsu. Ma wiele za-stosowań w różnych dziedzinach, takich jak medycyna, budownictwo, przemysł spożywczy i inne.
Są to odpady takie jak styropian, wełna mineralna czy płyty poliuretanowe powstają w trakcie prac budowlanych i remontowych, a także podczas demontażu budynków.
Są to odpady z diagnozowania, leczenia oraz profilaktyki weterynaryjnej zwierząt, powstające zarówno w gabinetach weterynaryjnych jak i np. fermach tuczu trzody chlewnej, fermach drobiarskich itp. Zazwyczaj stanowią pozostałości leków oraz leki przeterminowane.
Metaliczna rtęć znajduje szerokie zastosowanie, między innymi w wypełnianiu przyrządów fizycznych, takich jak termometry, barometry, prostowniki oraz pompy dyfuzyjne. Jest również wykorzystywana do produkcji lamp jarzeniowych, a elektrody rtęciowe mają zastosowanie w elektrochemii.