Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
Testuj terazDo 14 października trwają konsultacje społeczne drugiej aktualizacji planów gospodarowania wodami (IIaPGW) dla dziewięciu obszarów dorzeczy: Wisły, Odry, Dniestru, Dunaju, Banówki, Łaby, Niemna, Pregoły i Świeżej. Każdy ma możliwość zabrania głosu, a tym samym wpłynięcia na to, w jaki sposób będzie osiągany, a następnie utrzymywany dobry stan wód w naszym kraju.
Projekt rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska zmieniającego rozporządzenie w sprawie komunalnych osadów ściekowych wprowadza zmiany w rozporządzeniu Ministra Środowiska z 6 lutego 2015 r. w sprawie komunalnych osadów ściekowych (Dz.U. poz. 257). Nowelizacja ma doprecyzować przepisy w zakresie oznaczania parametrów jakościowych i warunków stosowania komunalnych osadów ściekowych na powierzchni ziemi, tak aby wyeliminować zagrożenie dla zdrowia ludzi i środowiska wynikające z ich stosowania.
10 września 2021 roku wejdzie w życie znowelizowana ustawa Prawo wodne, zgodnie z zapisami której, że przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne nie będą już mogły odmówić wydania zgody na wprowadzanie do ich instalacji kanalizacyjnych ścieków przemysłowych. Oczywiście pod pewnymi warunkami.
Do 30 sierpnia 2021 roku można było składać uwagi do projektu programu ochrony wód morskich opracowanego przez prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wód Polskich. Na wyrażenie zdania było 21 dni.
Trwają prace nad specustawą suszową, która zawiera m.in. regulacje związane ze zmniejszoną retencją. Planowana zmiana zakłada wprowadzenie opłaty za zmniejszenie naturalnej retencji wód opadowych i roztopowych w wysokości maksymalnej 1,5 zł od m2. Z czego wynikają zmiany? Jakie i kogo dotkną ich skutki?
Marzy Ci się trawnik jak z katalogu ogrodniczego? Gęsty, soczyście zielony, miękki jak aksamit? Tajemnica perfekcyjnego trawnika tkwi w odpowiednim nawozie. Właściwie dobrany nawóz działa na trawę jak magiczny eliksir — pobudza, odżywia i daje energię do wzrostu. Jednak nie każdy nawóz działa jednakowo. Jak więc wybrać ten najlepszy nawóz do trawy?
Epson, japoński producent sprzętu do obrazowania, od dekad we wszystkich swoich działaniach zwracał uwagę na ekologię i to, w jaki sposób produkty, które wytwarza, wpływają na środowisko. Geneza tego tkwi m.in. w Monozukuri - japońskim harmonijnym podejściu do pracy, jako elementu relacji ze światem. Można powiedzieć, że dbałość o stan środowiska naturalnego jest wdrukowana w DNA firmy, a dodatkowo rozwinięte zostało przez lata świadomego rozwoju z uwzględnieniem wpływu działań firmy na otoczenie.
Rolnicy polubili zakupy w sieci. Wiele osób wciąż ma jednak wątpliwości co do tego, czy takie rozwiązanie jest odpowiednie. Obawy są różne: możliwość natrafienia na nieuczciwego sprzedawcę, trefny towar, kłopoty ze zwrotem lub wymianą, brak profesjonalnej porady. Czy zakupy w internetowych sklepach rolniczych to rzeczywiście dobry pomysł, a może to jedynie modny trend? Wyjaśniamy.