SZKOLENIE: BDO BEZ TAJEMNIC – KOMPLEKSOWE WSPARCIE W OBSŁUDZE SYSTEMU Do końca zapisów pozostało . Nie przegap >>
TEMATYKA

Darmowy dostęp na 48h

Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.

Testuj teraz
  • Kopiuj
  • A+A-

Dodatkowe środki na fotowoltaikę dla oczekujących z list rezerwowych

Ubiegałeś się o dotację z programu "Mój Prąd? ale nie wystarczyło dla Ciebie pieniędzy? Wpisałeś się na listę rezerwową? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podjął decyzję o ponownym zwiększeniu puli pieniędzy przeznaczonych dla osób, które w II naborze ubiegały się o dofinansowanie do domowych mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Dotacje może otrzymać nawet ponad 20.000 wnioskodawców umieszczonych obecnie na listach rezerwowych. Program „Mój Prąd 2.0” spotkał się z ogromnym zainteresowaniem potencjalnych beneficjentów. Jego budżet był trzykrotnie zwiększany  do łącznej kwoty 1,159 mld zł, ale nawet tak wielka pula środków nie pozwoliła na zaspokojenie oczekiwań setek tysięcy osób wnioskujących o dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznych zamontowanych na dachach ich domów. 

Wnioskodawcy, których wnioski zostały wprawdzie pozytywnie ocenione, ale nie wystarczyło dla nich środków finansowych na dotacje, trafili na listy rezerwowe. Zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej postanowił zadbać o środki finansowe dla grupy wnioskodawców umieszczonych na listach rezerwowych i podjął decyzję o kolejnym zwiększeniu puli pieniędzy dla II naboru w programie „Mój Prąd”. Uchwała zarządu NFOŚiGW wymaga teraz przygotowania specjalnego programu priorytetowego (lub wprowadzenia zmian w już istniejącym), który będzie umożliwiał finansowanie wyłącznie projektów umieszczonych na listach rezerwowych, sporządzonych w trakcie realizacji programu „Mój Prąd 2.0”. 

Wnioskodawcy, którzy złożyli wnioski w II naborze programu „Mój Prąd” i trafili na listy rezerwowe, otrzymają dofinansowanie w kwocie do 5.000 zł, gdyż taki właśnie pułap dofinansowania dla pozytywnie ocenionych projektów zakładała tamta edycja. 

Źródło:

https://www.gov.pl/web/nfosigw/

AUTOR Anna Gnioska
Anna Gnioska
redaktor prowadząca Portalu Ochrony Środowiska. Wieloletni redaktor publikacji i autor tekstów z zakresu ochrony środowiska. Specjalizuje się w przepisach dotyczących gospodarki odpadowej.