Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
Testuj terazFederacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) wskazała swoje uwagi do systemu kaucyjnego. Jej zdaniem należy rozszerzyć zakres opakowań o puszkę metalową oraz wprowadzić jednolity poziom kaucji, która nie powinna być opodatkowana VAT.
Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym webinarium "Nowe obowiązki dla pojazdów o dmc 2,5-3,5: terminy, zezwolenia, powołanie zarządzającego".
W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów 14 marca 2022 r. pojawił się projekt ustawy o zmianie ustawy o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej. Co Ministerstwo Infrastruktury w nim proponuje?
Jak podaje Międzynarodowa Agencja Energetyczna, głównym powodem wzrostu emisji było zwiększone wykorzystanie węgla. Spalanie węgla odpowiada za ponad 40 proc. całkowitego wzrostu globalnych emisji CO2 w ubiegłym roku.
Zdaniem Konfederacji Lewiatan butelki szklane po napojach wielokrotnego i jednorazowego użytku powinny być wyłączone z proponowanego systemu kaucyjnego. Powinien on obejmować tylko butelki jednorazowego użytku po napojach z tworzyw sztucznych PET oraz metalowe puszki po napojach. Jeśli chodzi o butelki szklane wielokrotnego użytku powinny być kontynuowane obecnie funkcjonujące systemy dobrowolne.
Jak podały Polskie Sieci Elektroenergetyczne, produkcja energii elektrycznej z elektrowni opartych na węglu kamiennym spadła w Polsce w lutym tego roku do 46,45 proc. całej produkcji. W lutym 2021 roku było to 56,81 proc.
Fundacja Ziemia i Ludzie, we współpracy z partnerem zagranicznym Inland Norway University of Applied Sciences (INN), zadba o zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców wsi i pomoże rolnikom podejmować działania zapewniające żyzność gleby i produktywność ekosystemów rolniczych.
Do 25 marca 2022 r. Polska Spółka Gazownictwa (PSG) prowadzi konsultacje publiczne dotyczące nowej wersji dokumentu pt.: „Metoda prognozowania mierzonych rzadziej niż codziennie ilości odbieranych przez użytkownika sieci”.
W trakcie 14. Forum Gospodarczego TIME, które odbyło się 8 marca 2022 r., gospodarka wodorowa była jednym z tematów rozmów.
Jak poinformowało 9 marca 2022 r. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, ponad 390 mln zł na projekty dotyczące energetyki odnawialnej trafi do konsorcjów przemysłowo-naukowych w ramach programu „Nowe technologie w zakresie energii”.