Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
Testuj terazJak podaje Ministerstwo Klimatu i Środowiska, w pierwszym półroczu 2023 roku Polacy złożyli 101 173 wnioski w programie „Czyste Powietrze”. Program cieszy się coraz większym zainteresowaniem dzięki zmianom, które rząd wprowadził w styczniu. Umożliwiają one skorzystanie z dotacji nawet do 136 200 zł na remont i termomodernizację domu.
Unia Europejska planuje zasadzić do 2030 roku na swoim terenie co najmniej trzy miliardy drzew. To część szerszych działań na rzecz odbudowy unijnych lasów oraz walki ze zmianami klimatycznymi.
Zdaniem Federacji Przedsiębiorców Polskich (FPP) wejście w życie systemu kaucyjnego jest istotne zarówno dla środowiska, jak i dla polskiej gospodarki. Pracodawcy apelują, by Parlament jak najszybciej uchwalił tę ustawę.
Na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii, który aktualizuje regulacje mające na celu wyłączenie w zakresie stosowania sześciowartościowego chromu jako środka antykorozyjnego w gazowych absorpcyjnych pompach ciepła.
Minister Klimatu i Środowiska opublikował Wytyczne do umów o poprawę efektywności energetycznej tzw. Energy Performance Contracting (EPC).
Jeszcze dziś 30 czerwca 2023 r. można składać wnioski o zamrożenie cen prądu dla uprawnionych gospodarstw domowych – posiadaczy Karty Dużej Rodziny, rolników oraz osób niepełnosprawnych.
Ministerstwo Infrastruktury poprosiło Izbę Gospodarczą „Wodociągi Polskie” o wstępne konsultacje dotyczące projektu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie sposobu oceny wycieków wody w sieci wodociągowej za rok 2024.
W Rządowym Centrum Legislacji 27 czerwca 2023 r. pojawił się projekt rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie zmiany wielkości udziału ilościowego sumy energii elektrycznej wynikającej z umorzonych świadectw pochodzenia potwierdzających wytworzenie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii w latach 2024–2026. Co jest w nim najważniejszego?
Odbiorcy przemysłowi, którzy złożyli stosowne oświadczeniai zostali wpisani do prowadzonego przez regulatora wykazu na rok 2022, do 31 sierpnia 2023 r. muszą złożyć Prezesowi URE oświadczenia oraz informacje.
Narodowy Fundusz Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej zaprasza na konsultacje społeczne zmiany założeń zaprojektowanego programu priorytetowego „Kogeneracja dla Energetyki i Przemysłu”.