Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
Testuj terazOd 1 stycznia 2023 r. przedsiębiorca, którego działalność obejmuje nadawanie towarów niebezpiecznych do przewozu, zarówno w Polsce, jak i w innych Państwach-Stronach ADR, powinien już mieć wyznaczonego doradcę DGSA, bowiem ostateczny termin na takie wyznaczenie minął 31 grudnia 2022 r.
Przedsiębiorca składający wniosek o wydanie zezwolenia na opróżnianie zbiorników bezodpływowych, przydomowych oczyszczalni ścieków oraz transport nieczystości ciekłych musi we wniosku wskazać stację zlewną znajdującą się na terenie aglomeracji, na której terenie jest planowana działalność.
30 kwietnia mija termin, do którego prowadzący zakład przetwarzania zużytego sprzętu musi przeprowadzić audyt zewnętrzny. Sprawozdanie z tego audytu trzeba do 15 maja wysłać do WIOŚ i do marszałka województwa. Co się stanie jeśli termin zostanie przekroczony?
Jedną z obowiązkowych uchwał podejmowanych przez radę gminy w zakresie gospodarowania opadami jest uchwała określająca górne stawki opłat ponoszonych za wywóz odpadów lub nieczystości ciekłych przez właścicieli nieruchomości, którzy nie wnoszą opłaty na rzecz gminy.
Ograniczenia i zakazy stosowania sześciofluorku siarki SF6 wskazuje art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 517/2014, który stanowi, że zabronione jest stosowanie heksafluorku siarki w procesie odlewania ciśnieniowego magnezu i w recyklingu stopów magnezu odlewanych ciśnieniowo.