Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
Testuj terazEksperci uważają, że ustawa o odpadach zawiera luki prawne dotyczące zezwoleń na mobilne przetwarzanie odpadów, ponieważ na etapie wnioskowania trudno zdefiniować, gdzie urządzenie do przetwarzania będzie eksploatowane. Jak z tego wybrnąć?
Z artykuł dowiesz się:
Z artykułu dowiesz się:
Przyjęta europejska strategia wobec tworzyw sztucznych w gospodarce o obiegu zamkniętym zakłada nie tylko, że wszystkie opakowania mają być poddawane recyklingowi, ale także, że zmniejszy się zużycie plastikowych produktów jednorazowego użytku. Czy są jakieś sposoby, by osiągnąć postawione cele?
Z artykułu dowiesz się, jakie są sposoby przetwarzania odpadów i jakie wyzwania w tym zakresie czekają przedsiębiorców.
Propozycja przedstawiona przez Komisję Europejską zakłada, że do 2030 roku wszystkie opakowania z tworzyw sztucznych powinny się już nadawać do recyklingu.
Z tego artykułu dowiesz się:
W ust. 2 art. 42 ustawy o odpadach przedstawiono informacje, które wniosek o wydanie pozwolenia na przetwarzanie odpadów powinien zawierać. Jednym z jego podpunktów jest szczegółowy opis metod przetwarzania odpadów, w tym wskazanie procesu przetwarzania zgodnie z załącznikami nr 1 i 2 ustawy o odpadach, oraz opis procesu technologicznego z podaniem rocznej mocy przerobowej instalacji lub urządzenia.