Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
Testuj terazNFOŚiGW dofinansuje projekt Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych (IETU) przy wsparciu z programu LIFE. Chodzi o efektywne wykorzystywanie materiałów z recyklingu opon.
Już możesz pobrać darmową aplikację Twój Asystent, która zawiera kalendarium ważnych wydarzeń, porady wideo, informator z aktualnościami z branży, porady prawne w formie pytań i odpowiedzi, których udzielają Eksperci na Portalu ochrony środowiska.
Dnia 16 listopada 2022 r. opublikowano w Dzienniku Ustaw Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z 27 października 2022 r. w sprawie określenia szczegółowych warunków utraty statusu odpadów dla odpadów powstających w procesie energetycznego spalania paliw.
Rząd federalny Niemiec chce wprowadzić nowe przepisy, które zobowiązują firmy produkujące m.in. jednorazowe butelki i kubki, aby płaciły co roku datek na rzecz zakładów przetwarzających odpady. Stanie się tak od 2025 roku.
Ministerstwo Klimatu i Środowiska podtrzymuje swoje dotychczasowe stanowisko wobec obowiązujących przepisów Unii Europejskiej w sprawie wykorzystania dobrowolnych systemów certyfikacji kryteriów zrównoważonego rozwoju na potrzeby wymagań systemu EU ETS w odniesieniu do biomasy wykorzystywanej na potrzeby energetyczne przez prowadzących instalacje objęte systemem EU ETS.
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o paszach oraz ustawy o odpadach, który przedłożył Minister Rolnictwa i Rozwoju wsi.
Komisyjny projekt ustawy o zmianie ustaw w celu likwidowania zbędnych barier administracyjnych i prawnych nadal czeka w Sejmie. Ostatnio dodano do niego autopoprawkę, której nie dokończono czytać. Projekt m.in. zmienia także ustawę o odpadach. Co się zmieni?
W 2023 roku mają wejść w życie znowelizowane przepisy holenderskiej ustawy o transporcie drogowym. Co to oznacza dla przewoźników transportujących odpady?
Komisyjny projekt ustawy o zmianie ustaw w celu likwidowania zbędnych barier administracyjnych i prawnych nadal czeka w Sejmie. Ostatnio dodano do niego autopoprawkę, której nie dokończono czytać. Projekt m.in. zmienia ustawę o ochronie przyrody. Jakie to będą zmiany?
Do 20 października, można było wnosić uwagi do projektu rozporządzenia w sprawie funkcjonowania BDO, który ma dostosować zakres dostępu do BDO jednostek administracji publicznej.