Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
Testuj terazDo Rządowego Centrum Legislacji 17 lutego 2023 r. wpłynął Projekt Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie wzorów wniosków o wypłatę i rozliczenie wyrównania. Chodzi o przygotowanie jednakowego wzoru nowych wniosków.
Merytoryczne spotkania i konferencje poświęcone gospodarowaniu odpadów i ochronie środowiska, najnowsze rozwiązania branżowe, premiery produktowe, wyjątkowe jubileusze, specjalni goście oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami – te i mnóstwo innych niespodzianek czeka na gości 23. edycji Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH od 8 do 9 marca 2023 roku w Targach Kielce.
Do 28 lutego 2023 r. wytwórcy, dystrybutorzy i przedsiębiorstwa obrotu ciepłem mają obowiązek przesłać do Urzędu Regulacji Energetyki sprawozdania za poprzedni rok.
Dnia 17 lutego 2023 r. Zespół do spraw rozwoju energetyki jądrowej w Polsce rozpoczął swoją działalność. Podstawowym celem Zespołu będzie wsparcie Ministra Klimatu i Środowiska w realizacji zadań związanych z rozwojem energetyki jądrowej w naszym kraju oraz zapewnienie koordynacji działań w tym zakresie.
Europosłowie zatwierdzili porozumienie z Radą w sprawie zmiany norm emisji CO2 dla nowych samochodów osobowych i dostawczych. Co znalazło się w nowych przepisach?
Ustawa z 8 lutego 2023 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw oraz niektórych innych ustaw została ogłoszona w Dzienniku Ustaw 14 lutego 2023 r.
Urząd Regulacji Energetyki przygotował formularz sprawozdawczy dotyczący zużycia energii elektrycznej. Kto i kiedy musi go złożyć?
Ekologia, recykling, gospodarka komunalna i ochrona środowiska to główne obszary, które obejmują Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele samorządów, pracownicy administracji publicznej z wydziałów zajmujących się gospodarką komunalną oraz firmy związane z gospodarowaniem odpadami i ochroną środowiska.
W tracie trzeciego czytania projektu nowelizacji ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych, które odbyło się 8 lutego 2023 r., posłowie przystali na zmiany zaproponowane w poprawce. Oznacza to, że minimalna odległość wiatraków od zabudowań ma wynieść 700 metrów.
Dnia 9 lutego 2023 r. ruszył program NFOŚiGW „Pomoc dla sektorów energochłonnych związana z nagłymi wzrostami cen gazu ziemnego i energii elektrycznej w 2022 r.”. Budżet programu wynosi 5 mld złotych, a wsparcie będzie udzielane bezzwrotnie.