Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
W dniu 17 sierpnia 2023 r. Sejm sprzeciwił się uchwale Senatu o odrzuceniu w całości ustawy o rewitalizacji rzeki Odry. W konsekwencji ustawa ta została przyjęta przez posłów, a trafi teraz do podpisu prezydenta.
W dniu 25 lipca 2023 r. odbyło się posiedzenie Komisji Nadzwyczajnej do spraw Klimatu Senatu, która opowiedziała się za odrzuceniem rządowego projektu ustawy o rewitalizacji rzeki Odry. Jakie były tego przyczyny?
Od 8 lutego 2023 r. obowiązuje nowe rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie „Programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu” opracowane przez Ministerstwo Infrastruktury. Co ono zmienia?
Zespół do spraw sytuacji powstałej na rzece Odrze wypracował w ciągu ostatnich tygodni wnioski oraz rekomendacje naukowców. Wkrótce zostanie opracowany wstępny raport.
Pięć Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, działających w dorzeczu drugiej największej polskiej rzeki, przekaże łącznie 14 mln zł w formie dotacji na zarybianie.
Dnia 1 września 2022 r. ustawa z 22 lipca 2022 r. o zmianie niektórych ustaw w celu przeciwdziałania przestępczości środowiskowej weszła w życie. Przypominamy jej główne założenia.
Osoby prowadzące działalność w takich branżach, jak gastronomia, transport wodny lub rekreacja znalazły się w trudnej sytuacji finansowej z powodu katastrofy ekologicznej na Odrze. Zgodnie z nowym projektem na każdego pracownika otrzymają wsparcie w wysokości 3010 zł.
W konferencji prasowej poświęconej sytuacji na Odrze z-ca Głównego Inspektora Ochrony Środowiska Magda Gosk przekazała najbardziej aktualne informacje. Co wiadomo na dziś?