Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczął konsultacje społeczne programu „Gospodarka wodno-ściekowa poza aglomeracjami”. Nowy program ma na celu poprawę infrastruktury wodno-ściekowej na terenach nieuwzględnionych w Krajowym Programie Oczyszczania Ścieków Komunalnych (KPOŚK).
Wody Polskie przekazują informację, że nie planuje się prostowania rzek w ramach planów utrzymania wód – informacje krążące w mediach społecznościowych są nieprawdziwe. Wody Polskie wyjaśniają szczegóły i zapraszają do udziału w konsultacjach społecznych.
7 stycznia 2025 r. ruszyły konsultacje społeczne projektów jedenastu Planów utrzymania wód (PUW) oraz towarzyszących im Prognoz oddziaływania na środowisko. Proces konsultacyjny obejmie cały kraj i potrwa do 31 stycznia 2025 r.
Rozpoczęto konsultacje publiczne dotyczące aktualizacji Krajowego Planu w dziedzinie Energii i Klimatu (aKPEiK) do 2030 roku. Dokument ten wyznacza kierunki polskiej transformacji energetycznej i klimatycznej, proponując dwa scenariusze działania na lata 2025-2040.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedstawia do konsultacji społecznych projekt programu priorytetowego: „Przejście na pojazdy zeroemisyjne (ZEV) w instytucjach ochrony środowiska”.
Do 14 października trwają konsultacje społeczne drugiej aktualizacji planów gospodarowania wodami (IIaPGW) dla dziewięciu obszarów dorzeczy: Wisły, Odry, Dniestru, Dunaju, Banówki, Łaby, Niemna, Pregoły i Świeżej. Każdy ma możliwość zabrania głosu, a tym samym wpłynięcia na to, w jaki sposób będzie osiągany, a następnie utrzymywany dobry stan wód w naszym kraju.