Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
Ministerstwo Klimatu i Środowiska chce uregulować rozwój gospodarki wodorowej z myślą o zapewnieniu konkurencyjności polskiego przemysłu. Wodór będzie odgrywał kluczową rolę w procesie dochodzenia do neutralności klimatycznej, dlatego resort przygotuje zmiany w prawie, które wspomogą rozwój tej gałęzi gospodarki.
W dniu 3 czerwca 2024 r. NFOŚiGW uruchamia nabór wniosków w programie „Wodoryzacja Gospodarki” w zakresie innowacyjnych jednostek transportowych napędzanych wodorem. Nabór wniosków będzie trwał 3 miesiące i zakończy się 2 września.
Do Rządowego Centrum Legislacji 20 lutego 2023 r. trafił projekt rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie udzielania pomocy publicznej na rozwój technologii wodorowych oraz infrastruktury współtowarzyszącej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.
Dnia 28 grudnia 2022 r. w Dzienniku Ustaw opublikowano Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z 23 grudnia 2022 r. w sprawie wymagań jakościowych dla wodoru.
W trakcie 14. Forum Gospodarczego TIME, które odbyło się 8 marca 2022 r., gospodarka wodorowa była jednym z tematów rozmów.
Dnia 7 grudnia 2021 r. w Monitorze Polskim opublikowana została pełna wersja „Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do roku 2040”(PSW), która określa konkretne cele budowy gospodarki wodorowej.
2 listopada 2021 roku Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia „Polskiej strategii wodorowej do roku 2030 z perspektywą do 2040 r. Dokument wpisuje się w globalne, europejskie i krajowe działania mające na celu budowę gospodarki niskoemisyjnej. Jakie cele określa?
Przedstawiciele administracji rządowej, środowiska przedsiębiorców, nauki oraz jednostek otoczenia biznesu podpisali, 14 października 2021 r. w Warszawie, „Porozumienie sektorowe na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce”.