TEMATYKA

Darmowy dostęp na 48h

Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.

Testuj teraz
  • A+A-

Zasady magazynowania odpadów według aktualnych przepisów

Zgodnie z § 9 rozporządzenia w sprawie magazynowania odpadów na etykietach na odpady niebezpieczne ma być m.in. uaktualniany adres kolejnych lokalizacji. W jaki sposób uzupełniać zapisy np. na  popularnych mauzerach czy beczkach 200 l?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie obowiązki ma wytwórca odpadów niebezpiecznych
  • jak postępować jeśli decyzja, która określa zasady magazynowania odpadów, została wydana przed wejściem nowego rozporządzenia
  • kiedy nie trzeba etykietować odpadów niebezpiecznych

Rozporządzenie wskazuje m.in. obowiązek oznakowania lokalizacji magazynowanych odpadów poprzez umieszczanie tablic z kodem odpadu. Jednak w przypadku umieszczania odpadów niebezpiecznych w opakowaniach, pojemnikach, kontenerach, zbiornikach lub workach, o pojemności powyżej 5 litrów należy umieścić na ww. opakowaniach jednostkowe oznakowanie - etykietę zgodnie z § 9 ust. 1 przedmiotowego rozporządzenia. Słoje z odpadami organicznymi włożone do kartonu będą wymagały dodania etykiety, gdyż jego łączna pojemność, jako opakowania zawierającego odpady niebezpieczne będzie większa niż 5 litrów. Fakt podzielenia na mniejsze ilości w słojach nie ma w tym przypadku znaczenia (na słojach ze względu na pojemność nie będzie etykiet).

Pozostało jeszcze 78% tekstu do przeczytania

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Załóż konto testowe na 48 godzin

Uzyskasz dostęp a wraz z nim:
Aktualne informacje o zmianach w prawie i ujednolicone akty prawne (24h/dobę)
Baza porad prawnych i artykułów o tematyce ochrony środowiska
Gotowe do wykorzystania rozwiązania, które możesz wdrożyć także u siebie
Poczucie bezpieczeństwa podczas podejmowania codziennych decyzji

Nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

AUTOR Małgorzata Hain-Kotowska
Małgorzata Hain-Kotowska
specjalista ds. ochrony środowiska, pracownik urzędu marszałkowskiego. Jestem pracownikiem urzędu marszałkowskiego, magistrem ochrony środowiska. Specjalizuje się w tematyce dotyczącej gospodarki odpadami. Zajmuje się w szczególności obsługą Bazy Danych o Produktach i Opakowaniach oraz o Gospodarce Odpadami (BDO) w zakresie weryfikacji wniosków, sprawozdań oraz wynikających z nich opłat środowiskowych.