Zasady magazynowania odpadów według aktualnych przepisów
Zgodnie z § 9 rozporządzenia w sprawie magazynowania odpadów na etykietach na odpady niebezpieczne ma być m.in. uaktualniany adres kolejnych lokalizacji. W jaki sposób uzupełniać zapisy np. na popularnych mauzerach czy beczkach 200 l?
Z tego artykułu dowiesz się:
- jakie obowiązki ma wytwórca odpadów niebezpiecznych
- jak postępować jeśli decyzja, która określa zasady magazynowania odpadów, została wydana przed wejściem nowego rozporządzenia
- kiedy nie trzeba etykietować odpadów niebezpiecznych
Rozporządzenie wskazuje m.in. obowiązek oznakowania lokalizacji magazynowanych odpadów poprzez umieszczanie tablic z kodem odpadu. Jednak w przypadku umieszczania odpadów niebezpiecznych w opakowaniach, pojemnikach, kontenerach, zbiornikach lub workach, o pojemności powyżej 5 litrów należy umieścić na ww. opakowaniach jednostkowe oznakowanie - etykietę zgodnie z § 9 ust. 1 przedmiotowego rozporządzenia. Słoje z odpadami organicznymi włożone do kartonu będą wymagały dodania etykiety, gdyż jego łączna pojemność, jako opakowania zawierającego odpady niebezpieczne będzie większa niż 5 litrów. Fakt podzielenia na mniejsze ilości w słojach nie ma w tym przypadku znaczenia (na słojach ze względu na pojemność nie będzie etykiet).