Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
Testuj terazTo ciekłe paliwa dla celów energetycznych innych niż w transporcie, w tym do wytwarzania energii elektrycznej lub ciepła, wytworzone z biomasy. Są one wykorzystywane w instalacjach spełniających wymagania w zakresie standardów emisyjnych, o ile takie standardy zostały określone na podstawie przepisów o ochronie środowiska.
WięcejSą to budowle umożliwiające stałe lub okresowe piętrzenie wód powierzchniowych ponad przyległy teren lub naturalny poziom zwierciadła wód.
WięcejSą to obiekty budowlane oraz urządzenia hydrotechniczne służące ochronie obszarów przed skutkami powodzi.
WięcejTo uniwersalna jednostka służąca do pomiaru emisji gazów cieplarnianych, uwzględniająca ich różny wpływ na ocieplenie globalne. CO2e określa stężenie dwutlenku węgla, którego emisja wpłynęłaby na bilans energii Ziemi w tym samym stopniu, co dana substancja.
Więcej- ilość tlenu rozpuszczonego w wodzie potrzebna do utlenienia chemicznej materii organicznej, takiej jak chociażby ropa naftowa. Pomiar ChZT służy do oceny krótkotrwałego wpływu, jaki odprowadzane ścieki mogą mieć na poziom tlenu w wodach
WięcejSą to rzeki, strugi, strumienie i potoki oraz inne wody płynące w sposób ciągły lub okresowy naturalnymi lub uregulowanymi korytami.
Więcej- nadmiar energii cieplnej powstałej na skutek procesu przemysłowego i uwolnienia ciepła
Więcej– decyzje, o których mowa w art. 41 ustawy z 14 grudnia 2012 r. o odpadach oraz w art. 181 ust. 1 pkt 1 i 4 ustawy z 27 kwietnia 2001 r. – Prawo ochrony środowiska
WięcejJest to potoczna nazwa deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Każdy właściciel nieruchomości, gdzie powstają odpady komunalne ma obowiązek złożenia tej deklaracji.
WięcejTo materiał pozyskiwany z frezowania warstw asfaltowych lub rozkruszania płyt wyciętych z nawierzchni asfaltowej. Jest on odpadem, ale może utracić ten status po spełnieniu określonych przepisów.
Więcej