Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
W dniach 22-26 września 2024 roku na Politechnice Poznańskiej odbyła się czwarta edycja międzynarodowej konferencji Green Technologies for Sustainable Environment. Wydarzenie, organizowane po raz pierwszy w Europie, zgromadziło ekspertów z różnych dziedzin, takich jak biotechnologia, chemia, energetyka, inżynieria środowiska oraz technologie informatyczne. Portal Ochrony Środowiska był patronem medialnym konferencji.
W dniach 22-26 września 2024 roku na Politechnice Poznańskiej odbędzie się czwarta edycja konferencji Green Technologies for Sustainable Environment (GTSE24), po raz pierwszy zorganizowana w Europie.
GTSE24 to czwarta edycja konferencji Green Technologies for Sustainable Environment, po raz pierwszy organizowana w Europie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 22-26 września 2024 roku na kampusie Politechniki Poznańskiej, która jest gospodarzem konferencji, a patronat honorowy objął Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Gospodarka odpadami w Polsce to obszerne zagadnienie. Na naszej Konferencji możesz zdobyć informacje na temat dynamicznych zmian, które miały miejsce w ostatnich latach. Jeśli temat odpadów dotyczy Twojej firmy i chcesz wiedzieć więcej, nasi eksperci przedstawią Ci kompaktową dawkę wiedzy oraz informacje na temat cyklu życia odpadów, począwszy od ich powstania, poprzez proces segregacji, aż do możliwości recyklingu i najlepszych praktyk w gospodarce odpadami. Ponadto, dowiesz się także o problemach, z jakimi borykają się przedsiębiorstwa oraz jakie rozwiązania proponują nasi eksperci.
Opakowania z elastycznych tworzyw sztucznych stanowią problematyczne odpady, jednak ich odpowiednie zagospodarowanie może przynieść wymierne korzyści dla środowiska. Nasz ekspert przedstawia kompleksową wiedzę na temat opakowań z różnych tworzyw sztucznych oraz omawia problemy i możliwości związane z rozszerzeniem recyklingu tych materiałów. Dowiedz się więcej o nowoczesnych materiałach i rozwiązaniach, które mogą przynieść korzyści środowisku naturalnemu oraz Twojej firmie.
Unia Europejska wprowadza limity i wymagane poziomy dotyczące ochrony środowiska, które muszą zostać osiągnięte przez kraje członkowskie w celu ochrony środowiska naturalnego, na przykład poziomy recyklingu dla różnych frakcji odpadów. Niestety, te limity stanowią wyzwanie dla polskich przedsiębiorców, gmin i konsumentów, którzy muszą się do nich dostosować. Czasami spełnienie tych wymagań napotyka na trudności. Chciałbyś wiedzieć, kto jest odpowiedzialny za osiągnięcie tych limitów, jakie konkretne limity musi spełnić nasz kraj oraz czy mamy szanse je spełnić? Jeżeli interesuje Cię ten temat, zachęcamy do wzięcia udziału w Konferencji, na której eksperci z dziedziny prawa ochrony środowiska podzielą się swoją wiedzą.