Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
Testuj terazFirma, która posiada konto w Bazie Danych Sprawozdań (BDS) może ustanowić pełnomocnika, który będzie w jej imieniu administrował w bazie i składał sprawozdania. Do składania sprawozdań zobowiązane są podmioty gospodarujące substancjami zubożającymi warstwę ozonową (SZWO) i fluorowanymi gazami cieplarnianymi (FGC), tj.: wywożące i przywożące, stosujące w produkcji produktów lub urządzeń zawierających SZWO lub FGC, stosujące w instalacji, serwisowaniu lub konserwacji urządzeń zawierających SZWO lub FGC, stosujące w innych procesach, prowadzące odzysk, recykling, regenerację lub niszczenie SZWO lub FGC.
Jednym z najczęściej pojawiających się błędów operatorów urządzeń jest przekonanie, że urządzenia (obiegi), które zawierają poniżej 3 kg substancji nie podlegają rejestracji.
Z artykułu dowiesz się jakie są aktualne przepisy dotyczące rejestracji w CRO.
Jednym z obowiązków operatorów klimatyzatorów oraz innych urządzeń chłodniczych powszechnie używanych w firmach, jest kontrolowanie szczelności tych urządzeń.
Instytut Chemii Przemysłowej administruje dwoma bazami danych: CRO (Centralny Rejestr Operatorów) i BDS (baza danych sprawozdań). Jaka jest różnica między nimi i do czego one służą?
Z artykułu do wiesz się:
W Centralnym Rejestrze Operatorów dane gromadzone są w postaci dwóch rodzajów dokumentów elektronicznych − kart urządzeń oraz kart systemów ochrony przeciwpożarowej.
Karty urządzenia zakłada się dla:
Karty systemów ochrony przeciwpożarowej zakłada się dla stacjonarnych urządzeń będących systemami ochrony przeciwpożarowej.
Instrukcje i poradniki dotyczące wypełniania sprawozdań w zakresie SZWO i BDS znajdują się na stronach internetowych: