Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
Testuj terazPo złożeniu wniosku o wydanie pozwolenia na wytwarzanie odpadów, organ sprawdzi kompletność dokumentów, zgodnie z wymaganiami wskazanymi powyżej. Jeżeli uzna, że wniosek zawiera braki formalne, prześle wnioskodawcy wezwanie do jego uzupełnienia określając w nim termin na dokonanie ww. uzupełnień. Jednocześnie poinformuje w nim, że nieusunięcie wskazanych braków w wyznaczonym terminie liczonym od doręczenia wezwania spowoduje pozostawienie wniosku bez rozpoznania. Tutaj zobaczysz jak wygląda wezwanie do uzupełnienia braków.
Wydanie opinię biegłego zlecają najczęściej organy administracji publicznej, ze względu na wskazania samorządowych kolegiów odwoławczych już po rozstrzygnięciu odwołania od decyzji przez organ drugiej instancji. Listy z wykazem biegłych sądowych można znaleźć na stronach sądów. Do zapytania ofertowego trzeba dołączyć załącznik, którego wzór można pobrać tutaj.
Opinie biegłych są bardzo pomocne w toczących się postępowaniach, np. przy ustaleniu ilości odpadów magazynowanych w miejscu do tego celu nie przeznaczonym. Opinia biegłego to nic innego jak dowód w sprawie ( art. 75 Kpa), na który najczęściej wskazuje SKO przy uchylaniu decyzji organu I instancji i przekazywaniu sprawy do ponownego rozpatrzenia. Tutaj można pobrać wzór zapytania ofertowego.
Wzór wniosku o przywrócenie terminu w postępowaniu administracyjnym to niezbędny dokument, gdy czas na załatwienie sprawy minął. Ten dokument umożliwia przywrócenie terminu do złożenia odwołania lub zażalenia, co ma kluczowe znaczenie w ramach kodeksu postępowania administracyjnego.
Zdarza się, że organ administracji nie śpieszy się z załatwieniem sprawy, pomimo, że wiążą go terminy wynikające z kpa. W takiej sytuacji masz prawo złożyć zażalenie na niezałatwienie sprawy w terminie. Tutaj znajdziesz wzór.
Do wniosku o wpis do rejestru o którym mowa w art. 49 ust.1 ustawy z dnia 14 grudnia
2012 r. o odpadach trzeba dołączyć oświadczenie o spełnieniu wymagań niezbędnych do wpisu do rejestru lub oświadczenie o braku okoliczności skutkujących wykreśleniem z rejestru oraz oświadczenie potwierdzające, że dane zawarte w tych wnioskach są zgodne ze stanem faktycznym. Takie oświadczenie musi także złożyć podmiot, który ubiega się o wpis do rejestru w imieniu innego przedsiębiorcy.
Osoby fizyczne, które chcą wyciąć drzewo na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej muszą poinformować o tym zamiarze wójta. Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko wnioskodawcy, oznaczenie nieruchomości, z której drzewo ma być usunięte, oraz rysunek albo mapkę określającą usytuowanie drzewa na nieruchomości. Tutaj znajdziesz wzór zgłoszenia.