Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
Testuj terazPlany utrzymania wód to dokumenty planistyczne związane z gospodarką wodną, które określają działania utrzymaniowe w celu zapewnienia swobodnego przepływu wód oraz ochrony środowiska. Obejmują one identyfikację zagrożeń i planowanie działań mających na celu poprawę stanu wód i zapobieganie jego pogorszeniu.
Prosument zbiorowy energii odnawialnej to odbiorca końcowy, który wytwarza energię elektryczną wyłącznie z odnawialnych źródeł energii na własne potrzeby w mikroinstalacji lub małej instalacji przyłączonej do sieci dystrybucyjnej przez wewnętrzną instalację elektryczną budynku wielolokalowego.
Prosument energii odnawialnej to odbiorca końcowy wytwarzający energię elektryczną wyłącznie z odnawialnych źródeł energii na własne potrzeby w mikroinstalacji.
Prosument wirtualny energii odnawialnej to odbiorca końcowy, który wytwarza energię elektryczną z odnawialnych źródeł w instalacji przyłączonej do sieci w innym miejscu niż miejsce dostarczania energii elektrycznej do odbiorcy.
Jest to skrót od słów Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Inne możliwe formy zapisu to PGW WP lub PGW Wody Polskie.
Procesy energetyczne to techniczne działania obejmujące wytwarzanie, przetwarzanie, przesyłanie, magazynowanie, dystrybucję oraz użytkowanie paliw lub energii.
Jest to skrót od słów Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jest to miejsce przeznaczone do zbierania odpadów komunalnych od mieszkańców, takich jak elektronika, meble, odpady zielone, czy niebezpieczne.
Jest to potoczna nazwa programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu.
Oznacza rodzaje ciekłych nośników energii, które stosowane są w transporcie drogowym lub kolejowym.
to wyznaczony rodzaj zezwolenia przyznawanego w postaci decyzji administracyjnej przez organy administracji państwowej, uprawniające do wydania pozwolenia na szczególne korzystanie z wód oraz wykonywania urządzeń wodnych. Pozwolenie wodnoprawne jest wydawane na podstawie zgody wodnoprawnej. Dyrektor regionalnego zarządu gospodarki wodnej lub dyrektor zarządu zlewni Wód Polskich wydaje pozwolenia wodnoprawne, w zależności od sprawy.