Testuj bezpłatnie Portal Ochrony Środowiska przez 48h i zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności.
Testuj terazOkreślenie czy kotły podlegają pod zgłoszenie emisyjne lub obowiązek uzyskania pozwolenia na wprowadzania gazów lub pyłów do powietrza określa się na podstawie mocy nominalnej.
Z artykułu dowiesz się, czy wymiana kotłów gazowych wymaga każdorazowo zgłoszenia emisyjnego
Z artykułu dowiesz się, kiedy potrzebne jest tylko zgłoszenie a kiedy pozwolenie na emisję dla stanowiska spawalniczego.
Gdy eksploatuje 4 stanowiska (lub więcej) zobowiązany jest do posiadania pozwolenia emisyjnego w zakresie wprowadzania do powietrza gazów i pyłów z tej instalacji. Pomimo tego, że ma 4 lub więcej stanowisk, w przypadku gdy żadna z substancji wprowadzanych z ww. instalacji do powietrza łącznie z innymi rodzajami instalacji położonymi na terenie jednego zakładu (wprowadzającymi te same substancje) nie powoduje przekroczenia 10% dopuszczalnych poziomów substancji w powietrzu albo 10% wartości odniesienia, uśrednionych dla 1 godziny, pozwolenie nie jest wymagane. Wtedy wystarczy zgłoszenie instalacji właściwemu organowi ochrony środowiska.
Podmiot, który ubiega się o wydanie pozwolenia na emisję, w niektórych przypadkach musi złożyć wniosek o wszczęcie postępowania kompensacyjnego. Jaki jest cel tego działania i czym na czym dokładnie polega postępowanie kompensacyjne?
Z artykułu dowiesz się:
Z artykułu dowiesz się:
Zgodnie z art. 3 pkt 4 ustawy Prawo ochrony środowiska (dalej: Poś) emisją jest każda substancja i energia wprowadzana do środowiska pośrednio lub bezpośrednio w wyniku działalności człowieka. Emisje do powietrza dzieli się na: